Jak stworzyć industrialne wnętrze z duszą?

Jak stworzyć industrialne wnętrze z duszą?

Industrialne wnętrze kojarzy się z ogromnymi przestrzeniami, wielkimi oknami, a także funkcjonalnym minimalizmem. Jednym słowem – z loftami i fabrycznymi wnętrzami.

Nawet gdy nie mieszkasz w lofcie, bez problemu możesz zaaranżować swoje mieszkanie w klimatycznym, industrialnym stylu. Wiele osób zastanawia się jednak czy industrialne wnętrze, które doskonale wyglądają na zdjęciach czy w amerykańskich filmach nie będzie zbyt surowe na co dzień.  Rzeczywiście może się tak wydawać… są jednak sposoby na poradzenie sobie z tymi wątpliwościami.  Nadchodzimy z pomocą!

Jak przełamać styl industrialny, aby nie wydawał się zimny, bezduszny i zbyt surowy? To w zasadzie bardzo proste. Minimalistyczny styl, składający się głównie z niezapełnionej przestrzeni i surowych elementów, połącz z meblami i dodatkami, które ocieplą i ożywią wnętrze oraz nadadzą mu wyjątkowego charakteru!

1. Różne połączenie surowców

Połączenie industrialnej cegły lub betonu z drewnem będzie stanowiło doskonały kontrast, nie zaburzając jednocześnie charakteru mieszkania. Meble stanowić będą odniesienie do powracającej mody na wnętrza w drewnie. Jakie meble zatem dobrać i czy każde drewno będzie pasować do industrialnego wnętrza? Przede wszystkim, nie wybierajmy mebli drewnianych klasycznych – stanowiłyby one niepasujące do całości elementy, nie zaś delikatne przełamanie surowego stylu. Najlepiej gdy meble będą nowoczesne i nawiązujące do industrializmu przykładowo zawierać będą przełamanie kolorów lub surowców. Pięknie będzie prezentować się połączenie naturalnego drewna o ciepłej kolorystyce z czarnymi, nowoczesnymi uchwytami i czarnym wykończeniem niektórych powierzchni:

Meble systemowe do salonu INES 10
Kolekcja INES → https://meblereex.pl/product-category/kolekcje/ines/

Kolekcja Ines bazuje na zestawieniu ciepłych odcieni drewna oraz klasycznej czerni. Meble mają uniwersalne wzornictwo i stosunkowo proste formy, które wpisują się w najnowsze trendy wnętrzarskiego świata. Zależnie od tego, z jakimi dodatkami dekoracyjnymi zostaną zestawione, pozwolą stworzyć aranżacje utrzymane w różnych nurtach estetycznych. Szczególnie dobrze będą prezentować się jednak we wnętrzach industrialnych, gdyż ich design stanowi kwintesencję tego właśnie stylu.

Meble systemowe do sypialni INES 6
Meble systemowe INES

2. Praktyczne, lecz oryginalne formy

Nowoczesne meble systemowe do industrialnego wnętrza powinny być niebanalne i wyróżniać się formą. Ciekawym wyborem jest stworzenie zestawu mebli do salonu czy sypialni z elementów jednakowych stylem, lecz różnorodnych pod względem formy. Mogą to być różnorodne szerokości, lub wysokości, interesujące rozłożenie otwartych witryn, zastosowanie połączeń szafek z uchwytami z szafkami bez uchwytów… możliwości ogranicza jedynie Twoja wyobraźnia! Przedstawione meble z kolekcji JOHN to doskonały przykład różnorodności formy – znajdzie się tu zarówno pojemna komoda, podwieszana półka, jak i  wysoka gablotka ze szklanymi półkami:

Meble systemowe JOHN 3
Meble systemowe JOHN

Kolekcja mebli JOHN to połączenie wzornictwa klasycznego oraz nowoczesnych rozwiązań estetycznych, do których najchętniej sięgają projektanci wnętrz. Meble cechują się uniwersalną kolorystyką i swego rodzaju minimalizmem w zakresie formy i designu. Wysokiej jakości płyty laminowane doskonale imitują naturalne drewno, a czarne akcenty (m.in uchwyty oraz wysokie nóżki) dodają całości industrialnego charakteru. Meble systemowe JOHN są ponadczasowe, dzięki czemu nie będą ulegać działaniu zmiennych trendów. Z łatwością dopasują się do różnych pomysłów aranżacyjnych swoich właścicieli.

2. Minimalistyczne bryły

Jeśli zależy Ci, aby industrialny design jak najsilniej się odznaczał, wybierz proste kształty i jednolite kolory. Największą zaletą kolekcji CALABRIA jest to, że jej elementy są wielowariantowe. Zatem to Ty decydujesz, jak wielu i jakich elementów używasz do stworzenia swojego systemu mebli do salonu czy innego wnętrza. Możesz wybrać wyłącznie drewno, możesz wybrać intensywną czerń lub nowoczesną biel, lub stworzyć unikalne połączenie ich wszystkich! Prosta forma i minimalistyczne bryły to idealne dopełnienie industrialnego wnętrza, zapewniające jednak delikatne ocieplenie jego charakteru.

Meble z kolekcji Calabria będą znakomitym uzupełnieniem aranżacji wnętrz utrzymanych w różnych stylach. Zależnie od tego, z jakimi dodatkami dekoracyjnymi zostaną zestawione, dostosują się do nich. Nie zdominują przestrzeni, a staną się jej spójnym i wartościowym elementem.

Meble systemowe CALABRIA 29

Sklep meblereex.pl oferuje doskonałe rozwiązania, które będą odpowiednie zarówno dla tradycjonalistów, którzy cenią prostotę oraz funkcjonalność wykończenia wnętrz, jak i tych którzy pragną wyposażyć swoje mieszkanie w nowoczesne, a zarazem oryginalne meble. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Dodaj komentarz